+38 (063) 595 80 08 - Viber, Telegram, WatsApp

Армадін р-н д/ін 50 мг/мл 2 мл амп.№10

Главная » Каталог лекарств
Армадін р-н д/ін 50 мг/мл 2 мл амп.№10

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Армадін є інгібітором вільнорадикальних процесів, мембранопротектором, має антигіпоксичну, стресопротекторну, ноотропну, протисудомну та анксіолітичну дію. Препарат підвищує резистентність організму до дії різних факторів, до киснево патологічних станів (шок, гіпоксія та ішемія, порушення мозкового кровообігу, інтоксикація алкоголем та антипсихотичними засобами (нейролептиками)).

Препарат покращує мозковий метаболізм і кровопостачання головного мозку, мікроциркуляцію і реологічні властивості крові, знижує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів) при гемолізі. Виявляє гіполіпідемічну дію, зменшує вміст загального холестерину і ЛПНЩ. Знижує ферментативну токсемії і ендогенну інтоксикацію при гострому панкреатиті.

Механізм дії препарату обумовлений його антиоксидантною та мембранопротекторною дією. Пригнічує ПОЛ, підвищує активність супероксиддисмутази, підвищує співвідношення ліпід - білок, зменшує в'язкість мембрани, підвищує її плинність. Модулює активність мембранозв'язаних ферментів (кальційнезавісімой фосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, ГАМК, ацетилхолінового), що посилює їх здатність до зв'язування з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організації біомембран, транспортування нейромедіаторів і поліпшенню синаптичної передачі. Армадін підвищує вміст в головному мозку дофаміну. Викликає посилення компенсаторної активації аеробного гліколізу та зниження ступеня пригнічення окисних процесів в циклі Кребса в умовах гіпоксії з підвищенням вмісту АТФ і креатинфосфату, активацію енергосинтезуючих функцій мітохондрій, стабілізацію клітинних мембран.

Армадін нормалізує метаболічні процеси в ишемизированном міокарді, зменшує зону некрозу, відновлює і покращує електричну активність і скоротність міокарда, а також збільшує коронарний кровотік в зоні ішемії, зменшує наслідки реперфузійного синдрому при гострій коронарній недостатності. Підвищує антиангінальну активність нитропрепаратов. Армадін сприяє збереженню гангліозних клітин сітківки та волокон зорового нерва при прогресуючій нейропатії, наслідками якої є хронічна ішемія і гіпоксія. Покращує функціональну активність сітківки та зорового нерва, підвищуючи гостроту зору.

Фармакокінетика. При в / м введенні препарат визначається в плазмі крові протягом 4 годин після введення. Час досягнення Cmax складає 0,45-0,5 ч. Cmax при дозах 400-500 мг - 3,5-4,0 мкг/мл. Армадін швидко переходить з кровоносного русла в органи та тканини та швидко виводиться з організму. Препарат виводиться з організму з сечею, в основному в глюкуронкон'югірованной формі та в незначних кількостях - в незміненому вигляді.

Етілметілгідроксіпірідіна сукцинат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті з напівперіодом 0,08-0,1 ч. Час досягнення Cmax в плазмі крові - 0,46-0,5 ч. Cmax в плазмі крові знаходиться в діапазоні 50-100 нг / мл. Т½ становить відповідно 4,7-5 і 4,9-5,2 ч. Етілметілгідроксіпірідіна сукцинат в організмі людини інтенсивно метаболізується з відновленням його глюкуронокон'югата. В середньому за 12 годин із сечею виводиться 0,3% незмінного препарату і 50% у вигляді глюкуронокон'югата. Найбільш інтенсивно етілметілгідроксіпірідіна сукцинат і його глюкуронокон'югат виводяться в перші 4 години після прийому препарату. Показники екскреції з сечею етілметілгідроксіпірідіна сукцината і його метаболітів мають значну індивідуальну варіабельність.

Показання

Р-р для ін'єкцій:

  • гострі порушення мозкового кровообігу;
  • черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;
  • дисциркуляторна енцефалопатія;
  • нейроциркуляторна дистонія;
  • легкі когнітивні порушення атеросклеротичного генезу;
  • тривожні розлади при невротичних і неврозоподібних станах;
  • гострий інфаркт міокарда (з першої доби), в складі комплексної терапії;
  • первинна відкритокутова глаукома різних стадій, в складі комплексної терапії;
  • купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних і нейроциркуляторних порушень;
  • гостра інтоксикація антипсихотичними засобами;
  • гострі гнійно-запальні процеси в черевній порожнині (гострий некротичний панкреатит, перитоніт), у складі комплексної терапії.

таблетки

Неврологія:

  • наслідки гострого порушення мозкового кровообігу;
  • невротичні та неврозоподібні стани із симптомами тривоги;
  • нейроциркуляторна дистонія;
  • легкі когнітивні розлади різного генезу (при психоорганічного синдрому і астенічних порушеннях, зумовлених гострими та хронічними порушеннями мозкового кровообігу, черепно-мозковими травмами, нейроінфекції і інтоксикацією, сенільний і атрофічними процесами);
  • енцефалопатії різного генезу (дисциркуляторні, дисметаболічні, посттравматичні, змішані);
  • легка черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;
  • порушення пам'яті та інтелектуальна недостатність у людей похилого віку;
  • астенічні стани, вплив екстремальних (стресових) чинників;
  • абстинентний синдром при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних і вегетативно-судинних розладів;
  • стану після інтоксикації антіпсіхотропнимі засобами.

Кардіологія в складі комплексної терапії:

  • ІХС (стабільна стенокардія напруги; нестабільна стенокардія, гострий інфаркт міокарда);
  • ІХС, ускладненою АГ кризового перебігу, хронічною серцевою недостатністю, шлуночковими аритміями;
  • дислипопротеинемии атерогенного типу.

Спосіб застосування

Р-р для ін'єкцій. Армадін призначають в / м або в / в (струминно, краплинно). Дози підбирають індивідуально. При інфузійному способі введення препарат слід розводити у фізіологічному розчині натрію хлориду (200 мл). Починати лікування дорослих з дози 50-100 мг 1-3 рази на добу, поступово підвищуючи її до отримання терапевтичного ефекту. Струйно Армадін вводять повільно протягом 5-7 хв, капельно - зі швидкістю 40-60 крапель в хвилину. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг.

При гострих порушеннях мозкового кровообігу Армадін призначати в комплексній терапії в перші 2-4 дня в / в крапельно дорослим по 200-300 мг 1 раз на добу, потім в / м по 100 мг 3 рази на добу. Тривалість лікування становить 10-14 діб.

При черепно-мозковій травмі та наслідки черепно-мозкових травм Армадін застосовувати протягом 10-15 днів шляхом в / в крапельного введення по 200-500 мг 2-4 рази на добу.

При дисциркуляторній енцефалопатії у фазі декомпенсації Армадін слід призначати в / в крапельно в дозі 100 мг 2-3 рази на добу протягом 14 днів. Потім препарат вводити в / м по 100 мг/добу протягом 2 тижнів.

Для курсової профілактики дисциркуляторної енцефалопатії препарат дорослим вводити в / м по 100 мг 2 рази на добу протягом 10-14 днів.

При легких когнітивних порушеннях у хворих похилого віку та при тривожних станах препарат призначати в / м в дозі 100-300 мг/добу протягом 14-30 днів.

При гострому інфаркті міокарда в складі комплексної терапії Армадін вводити в / в або в / м протягом 14 днів, на тлі традиційної терапії інфаркту міокарда, що включає нітрати, блокатори β-адренорецепторів, інгібітори АПФ, тромболітики, антикоагулянтні та антиагреганти кошти, а також симптоматичні засоби за показаннями. У перші 5 діб для досягнення максимального ефекту бажано в / в введення Армадіна, в наступні 9 діб можливо в / м введення Армадіна. В / в введення Армадіна проводити шляхом крапельної інфузії, повільно (щоб уникнути розвитку побічних ефектів), в 0,9% розчині хлориду натрію або 5% розчині глюкози (глюкози) в обсязі 100-150 мл протягом 30-90 хв. У разі необхідності можливе повільне струминне введення Армадіна протягом не менше 5 хв.

Введення Армадіна (в / в або в / м) здійснювати 3 рази на добу через кожні 8 ч. Добова терапевтична доза становить 6-9 м / кг маси тіла, разова доза - 2-3 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг, разова - 250 мг.

При відкритокутовій глаукомі різних стадій в складі комплексної терапії Армадін вводити в / м по 100-300 мг/добу 1-3 рази на добу протягом 14 днів.

При абстинентному алкогольному синдромі Армадін вводити в дозі 100-200 мг в / м 2-3 рази на добу або в / в крапельно 1-2 рази на добу протягом 5-7 днів.

При гострій інтоксикації антипсихотичними засобами препарат вводити в / в в дозі 50-300 мг/добу протягом 7-14 днів.

При гострих гнійно-запальних процесах в черевній порожнині (гострий некротичний панкреатит, перитоніт) препарат призначати в першу добу як у передопераційний, так і в післяопераційний період. Дози залежать від форми та тяжкості захворювання, поширеності процесу, клінічного перебігу. Відміну препарату слід проводити поступово, тільки після стійкого позитивного клініко-лабораторного ефекту. При гострому набряковому (інтерстиціальному) панкреатиті Армадін призначати дорослим по 100 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) та в / м. Легка ступінь тяжкості некротичного панкреатиту: по 100-200 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) та в / м. Середній ступінь тяжкості: дорослим - по 200 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду). Важкий перебіг: в пульс-дозуванні 800 мг у 1-у добу при дворазовому введенні, далі - по 300 мг 2 рази на добу з поступовим зниженням добової дози. Дуже тяжкий перебіг: в початковій дозі 800 мг/добу до стійкого купірування проявів панкреатогенного шоку, після стабілізації стану - по 300-400 мг 2 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) з поступовим зниженням добової дози.

Таблетки. Призначають всередину. Терапевтичні дози та курс лікування визначають залежно від чутливості хворого до препарату. Починають лікування з дози 250-500 мг, середня добова доза становить 250-500 мг, максимальна - 800 мг. Добову дозу ділять на 2-3 прийоми протягом доби.

Хворі з тривожними станами, нейроциркуляторной дисфункцією і когнітивними порушеннями приймають Армадін протягом 2-6 тижнів.

Для купірування алкогольного абстинентного синдрому препарат застосовують протягом 5-7 днів.

Тривалість курсу терапії у хворих на ІХС - не менше 1,5-2 міс. Рекомендується проведення двох 2-місячних курсів терапії протягом року, в весняно-осінній період.

Після призначення парентерального введення Армадіна при ІХС для підтримки досягнутого ефекту рекомендується продовжувати застосування препарату всередину в формі таблеток по 125 мг 3 рази на добу.

При застосуванні Армадіна з метою корекції дислипопротеинемии, в комплексній терапії ІХС, ускладненою АГ кризового перебігу, хронічною серцевою недостатністю, шлуночковими аритміями, препарат призначають без обмеження курсу лікування по тривалості в дозі 125 мг 3-4 рази на добу.

Курсову терапію препаратом Армадін закінчують поступово, знижуючи дозу протягом 2-3 діб.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до препарату, печінкова або ниркова недостатність.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ:

З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску.

З боку нервової системи: сонливість, порушення процесу засинання, відчуття тривоги, емоційна реактивність, головний біль, порушення координації.

З боку органів травлення: нудота, сухість слизової оболонки порожнини рота.

З боку імунної системи: при індивідуальній гіперчутливості до препарату можливе виникнення алергічних реакцій, включаючи шкірні висипання, кропив'янку, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Інші: дистальний гіпергідроз.

При в / в введенні, особливо струминному, можливе виникнення металевого присмаку в роті, відчуття жару у всьому тілі, неприємного запаху, першіння в горлі та дискомфорту в грудній клітці, задишки, серцебиття, тахікардії, тремору, гіперемії особи. Як правило, зазначені явища пов'язані з надмірною швидкістю введення препарату і мають короткочасний характер.

На тлі тривалого застосування препарату можливе виникнення таких побічних ефектів: метеоризм, слабкість, набряки.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ:

Особливої уваги потребує призначення препарату хворим з обтяженим алергологічним анамнезом. В окремих випадках у хворих на бронхіальну астму при підвищеній чутливості до сульфатів можливий розвиток важких реакцій гіперчутливості. Після завершення парентерального введення для підтримки досягнутого ефекту рекомендують продовжити застосування препарату всередину в формі таблеток.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Строго контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування препарату в період вагітності та годування груддю не проводили, тому Армадін не слід застосовувати в цей період.

Діти. Строго контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування препарату у дітей не проводили, тому Армадін не слід застосовувати у цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. В період лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з механізмами, враховуючи ймовірність розвитку побічних ефектів, які можуть впливати на швидкість реакції і здатність до концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими

Армадін підсилює дію бензодіазепінових анксіолітиків, протисудомних засобів (карбамазепіну), протипаркінсонічних засобів (леводопа). Зменшує вираженість токсичного ефекту етилового спирту.

Підвищує антиангінальну активність нитропрепаратов і атігіпертензівную активність інгібіторів АПФ і блокаторів β-адренорецепторів. Одночасне застосування з нібентаном, пропранололом та верапамілом знижує ризик розвитку аритмогенних ефектів останніх, одночасне застосування з нейролептиками знижує ризик розвитку і вираженість побічних ефектів останніх.

Умови та термін зберігання

При передозуванні можливі сонливість, безсоння, при в / в введенні в окремих випадках можливе короткочасне і незначне підвищення артеріального тиску.

Розвиток симптомів передозування, як правило, не вимагає застосування купирующих засобів. Зазначені симптоми порушення сну зникають самостійно протягом доби. В особливо важких випадках рекомендується застосування одного з таблетованих снотворних і анксіолітичних засобів (нітразепам 10 мг, оксазепам 10 мг, діазепам 5 мг). При надмірному підвищенні артеріального тиску застосовують антигіпертензивні засоби під контролем артеріального тиску і / або доповнюють терапію нітросодержащіе препаратами. Лікування - дезінтоксикаційна терапія.


Важно! Изображение упаковок товаров приведено в иллюстративных целях и не всегда соответствует внешнему виду упаковок имеющихся в наличии товаров разных производителей и дозировок.
Уточняйте интересующую Вас информацию, в том числе о наличии, производителе и цене товара по телефонам интернет-аптеки.


Данная страница содержит информацию, которая не является основанием для самолечения.
Обязательно получите консультацию специалиста и внимательно ознакомьтесь с инструкцией, находящейся в упаковке с препаратом, перед его применением!


Аналоги: