Хиты продаж
-
2732,40 грн.Абилифай 15 мг тб №28 -
1700,16 грн.Дифметре табл 20 шт -
991,76 грн.Эндотелон тб.150 мг №60 -
2813,36 грн.Бонвива 150 мг №3 -
1340,90 грн.Эндотелон 150мг №20 таб.
Есциталопрам табл в/пл об 10мг №30(10х3) бліс карт кор
Главная » Каталог лекарств- Код товара: s237371
- Производитель: ТОВХарківське фармацевтичне підприємство Здоровя народу, Укр
- Действующее вещество: Эсциталопрам
- Срок годности: до 01.07.27
- Наличие: нет в наличии
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. есциталопрам-Тева є антидепресантом, селективним інгібітором зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) (5-нт) з високою спорідненістю до первинного ділянці зв'язування. він також зв'язується з аллостерическим ділянкою переносника серотоніна з меншим в 1000 разів спорідненістю.
Есциталопрам не має або має дуже слабку здатність зв'язуватися з безліччю рецепторів, включаючи 5-HT 1 -, 5-HT 2 -, допаміновиє D 1 - і D 2 рецептори, α 1 -, α 2 -, β-адренергічні рецептори, гістамінові H 1 -, мускаринові, холінергічні, бензодіазепіновие і опіатні рецептори.
Придушення зворотного захоплення 5-НТ серотоніну є лише ймовірним механізмом дії, який здатний пояснити фармакологічні та клінічні ефекти есциталопраму.
Фармакокінетика. Всмоктування практично повне і не залежить від прийому їжі. Середній час досягнення C max становить близько 4 год. Абсолютна біодоступність есциталопраму - близько 80%.
Уявний об'єм розподілу (Vd, β / F) після перорального застосування становить 12-26 л/кг маси тіла. Зв'язування есциталопраму та його основних метаболітів з білками плазми крові - менше 80%.
Есциталопрам метаболізується в печінці до деметильованого і дідеметілірованного метаболітів. Обидва вони біологічно активні. Азот також може окислюватися в формі N-оксидного метаболіту. Як метаболіти, так і вихідна сполука частково виводяться у формі глюкуронідів. Після багаторазового застосування середня концентрація деметіл- і дідеметілметаболітов зазвичай становить відповідно 28-31 і 5% концентрації есциталопраму. Біотрансформація есциталопраму в деметильованих метаболіт відбувається головним чином за допомогою CYP 2C19. Можливо певну участь і ферментів CYP 3A4 і CYP 2D6.
T ½ після багаторазового застосування становить близько 30 год. Плазмовий кліренс при пероральному застосуванні - 0,6 л/хв. У основних метаболітів есциталопраму T ½ більш тривалий. Вважається, що есциталопрам і його основні метаболіти виділяються печінкою (метаболічний шлях) і нирками. Велика частина виводиться у вигляді метаболітів з сечею.
Кінетика есциталопраму лінійна. Рівноважна концентрація досягається приблизно за 1 тиждень. Середня рівноважна концентрація 50 нмоль / л (від 20 до 125 нмоль / л) досягається при добовій дозі 10 мг.
Пацієнти похилого віку (старше 65 років). У осіб похилого віку есциталопрам виводиться повільніше, ніж у більш молодих пацієнтів. Кількість речовини, що знаходиться в системному кровообігу, розраховане за допомогою фармакокінетичного показника AUC, у осіб похилого віку на 50% вище, ніж у молодих здорових добровольців.
Недостатність функції печінки. У пацієнтів з помірною або легкою печінковою недостатністю (за критеріями А і В Чайлда - П'ю) T ½ есциталопраму збільшувався майже вдвічі, і експозиція - на 60% вище, ніж в осіб з нормальною функцією печінки.
Ослаблення функції нирок. У пацієнтів зі зниженою функцією нирок (кліренс креатиніну - 10-53 мл/хв) відзначали збільшення T ½ рацематного циталопрама і незначне збільшення експозиції. Концентрацію метаболітів в плазмі крові не досліджували, але можна припустити її підвищення.
При недостатній активності ізоферменту CYP 2C19 відзначали подвійне концентрацію в плазмі крові у порівнянні з нормальним метаболізмом есциталопраму.
При недостатності ферменту CYP 2D6 істотних змін експозиції не виявлено.
Показання
- Великі депресивні епізоди; панічні розлади з / без агорафобії; соціальні тривожні розлади (соціальна фобія); генералізований тривожний розлад; обсесивно-компульсивні розлади (окр).
Застосування
Безпечне застосування дози понад 20 мг не було продемонстровано.
Есциталопрам-Тева призначають всередину 1 раз на добу незалежно від прийому їжі.
Великі депресивні епізоди. Звичайно призначають 10 мг/добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу можна підвищити до максимальної - 20 мг/добу. Антидепресантний ефект, як правило, розвивається через 2-4 тижні після початку лікування. Після зникнення симптомів депресії лікування необхідно продовжувати ще мінімум 6 міс для закріплення досягнутого ефекту.
Панічні розлади з / без агорафобії. У 1-й тиждень лікування рекомендується доза 5 мг/добу, потім її підвищують до 10 мг/добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу в подальшому можна підвищувати до максимальної - 20 мг/добу.
Максимальний терапевтичний ефект досягається за 3 міс. Терапія триває кілька місяців.
Соціальне тривожний розлад. Зазвичай призначають в дозі 10 мг 1 раз на добу. Зменшення симптомів, як правило, досягається протягом 2-4 тижнів. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу в подальшому можна знизити до 5 мг/добу або підвищити до максимальної - 20 мг/добу. Оскільки соціальне тривожний розлад є хронічним захворюванням, для закріплення досягнутого ефекту мінімальна рекомендована тривалість лікування становить 12 тижнів. Для попередження рецидивів захворювання препарат можна призначати протягом 6 місяців залежно від індивідуальної реакції пацієнтів. Необхідно регулярно перевіряти терапевтичну користь лікування.
Соціальне тривожний розлад має чітко визначену діагностичну термінологію конкретного захворювання, яке не слід плутати з гіпертрофованою сором'язливістю. Фармакотерапія показана виключно для розладу, що суттєво впливає на професійну і соціальну активність людини. Ефективність такого лікування у порівнянні з когнітивної поведінкової терапією не дослідили. Фармакотерапія повинна бути частиною загальної терапевтичної стратегії.
Генералізований тривожний розлад. Рекомендована початкова доза - 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу в подальшому можна підвищити до максимальної - 20 мг/добу. Рекомендується продовжувати лікування протягом 3 міс. Дозволяється тривале призначення препарату (6 міс) у дозі 20 мг/добу з метою попередження рецидивів. Необхідно регулярно перевіряти терапевтичну користь лікування.
Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР). Звичайно призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості доза може бути підвищена до 20 мг/добу. ОКР - хронічне захворювання, лікування слід продовжувати достатній період для забезпечення повного зникнення симптомів, який може становити кілька місяців або навіть більше.
Пацієнти похилого віку (старше 65 років). Початкова доза - 5 мг/добу. Залежно від відповіді конкретного пацієнта дозу можна підвищити до 10 мг 1 раз на добу. Призначають мінімальну ефективну дозу.
Ефективність есциталопраму-Тева при соціальному тривожному розладі не дослідили серед пацієнтів похилого віку.
Порушення функції нирок. Пацієнтам з помірною і слабкою нирковою недостатністю корекція дози не потрібна. Пацієнтам з тяжким погіршенням функції нирок (кліренс креатиніну 30 мл/хв) препарат слід призначати з обережністю.
Порушення функції печінки. Пацієнтам з помірною і слабкою печінковою недостатністю рекомендована початкова доза в перші 2 тижні становить 5 мг/добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу в подальшому можна підвищити до 10 мг/добу. При серйозної печінкової недостатності необхідні обережність у призначенні та ретельне титрування дози.
Знижена активність ізоферменту CYP 2C19. Для пацієнтів з відомою слабкою активністю ізоферменту CYP 2C19 рекомендована початкова доза есциталопраму-Тева в перші 2 тижні становить 5 мг/добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта дозу в подальшому можна підвищити до 10 мг/добу.
Симптоми відміни після припинення лікування. Слід уникати різкого припинення прийому цього препарату. Дозу есциталопраму поступово знижують з інтервалами в 1-2 тижні для запобігання реакцій відміни. Якщо під час поступового зниження дози виникають симптоми непереносимості, можна відновити попередню дозу. Надалі лікар може продовжити зниження дози, але більш поступово.
Протипоказання
Підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого іншого компоненту препарату.
Одночасне лікування неселективними незворотними інгібіторами МАО через ризик розвитку серотонінового синдрому, який проявляється збудженням, тремором, гіпертермією.
Комбіноване лікування із застосуванням есциталопраму і оборотних інгібіторів МАО типу А (наприклад моклобеміду) або оборотних неселективних інгібіторів МАО (лінезолід) також протипоказано у зв'язку з ризиком розвитку серотонінового синдрому. Якщо відомо про наявність у пацієнта подовження інтервалу Q-T або вродженого синдрому подовження Q-T, препарат протипоказано застосовувати разом з лікарськими засобами, які подовжують інтервал Q-T. Одночасне лікування пімозидом.
Побічні ефекти
Побічні реакції частіше виникають в 1-ю та 2-ю тиждень лікування і в подальшому стають менш інтенсивними, а їх частота знижується при продовженні лікування.
З боку кровоносної та лімфатичної системи: тромбоцитопенія.
З боку імунної системи: анафілактичні реакції.
З боку ендокринної системи: порушення секреції антидіуретичного гормону.
З боку харчування та обміну речовин: зниження або посилення апетиту, збільшення маси тіла, зменшення маси тіла, гіпонатріємія, анорексія 1.
З боку психіки: тривога, страх, занепокоєння, дисфорія, аномальні сни, зниження лібідо у чоловіків і жінок, аноргазмія у жінок, скреготіння зубами під час сну, збудження, нервозність, панічні напади, сплутаність свідомості, агресія, деперсоналізація, галюцинації, манія, суїцидальні думки, суїцидальна поведінка 2.
З боку нервової системи: головний біль, безсоння, сонливість, запаморочення, парестезії, тремор, порушення смаку, порушення сну, непритомність, серотоніновий синдром, дискінезія, рухові розлади, судоми, психомоторне занепокоєння / акатизія 1.
З боку органу зору: мідріаз, затуманення зору.
З боку органу слуху: дзвін у вухах.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, брадикардія, шлуночкова аритмія, включаючи аритмію torsade de pointes, подовження інтервалу Q-T на ЕКГ, ортостатичнагіпотензія.
Респіраторні порушення: синусити, позіхання, носова кровотеча.
З боку травної системи: нудота, діарея, запор, блювання, сухість у роті, шлунково-кишкові кровотечі (в тому числі ректальні).
З боку печінки та жовчовивідних шляхів: гепатит, зміни функціональних печінкових тестів.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: посилене потовиділення, висипання на шкірі, облисіння, кропив'янка, свербіж, синці, набряки.
Порушення з боку опорно-рухового апарату: артралгія, міалгія.
З боку нирок і сечовивідних шляхів: затримка сечовипускання.
З боку репродуктивної системи та молочних залоз: галакторея; у чоловіків: розлади еякуляції, пріапізм, імпотенція; у жінок: метрорагія, менорагія.
Загальні порушення: втома, пірексія, набряк.
1 Про даних побічних реакціях повідомлялося для терапевтичного класу препаратів селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) в цілому.
2 Випадки суїцидального мислення або поведінки відзначали як при терапії есциталопраму, так і відразу після припинення лікування.
Протягом постмаркетингового періоду відзначали випадки подовження інтервалу Q-T, зокрема веретенообразной аритмії, переважно у пацієнтів жіночої статі з гіпокаліємією або попередньо існуючим подовженням інтервалу Q-T або іншими серцевими захворюваннями.
Классспеціфіческіе ефекти СИОЗС: в епідеміологічних дослідженнях, проведених в основному за участю пацієнтів у віці ≥50 років, встановлено підвищений ризик переломів кісток у пацієнтів, які отримують СИОЗС і трициклічніантидепресанти. Механізм цього явища невідомий.
Симптоми відміни при раптовому припиненні прийому. Припинення лікування СІЗЗС (особливо раптове) зазвичай призводить до розвитку симптомів відміни. Запаморочення, сенсорні порушення (в тому числі парестезії і відчуття удару струмом), розлади сну (в тому числі безсоння і яскраві сновидіння), збудження або тривога, нудота і / або блювота, тремор, сплутаність свідомості, підвищене потовиділення, головний біль, діарея, тахікардія, емоційна лабільність, дратівливість і порушення зору, які згідно з повідомленнями були найбільш частими реакціями. Зазвичай ці симптоми легкі або середньої тяжкості та є минущими, однак у деяких пацієнтів можуть бути важкими та / або тривалими. Тому рекомендується поступове припинення прийому есциталопраму шляхом зниження дози протягом декількох тижнів або кількох місяців в залежності від стану пацієнта.
Особливі вказівки
Наступні особливі попередження та застереження поширюються на весь терапевтичний клас СИОЗС.
Парадоксальна тривога. У деяких пацієнтів з панічним розладом на початку лікування антидепресантами може спостерігатися посилення симптомів тривоги. Ця парадоксальна реакція зазвичай зникає протягом перших 2 тижнів лікування. Щоб знизити ймовірність виникнення анксіогенним ефекту, рекомендується призначати низькі початкові дози препарату.
Судомні напади. Застосування есциталопраму необхідно припинити, якщо у пацієнта розвинувся судомний напад вперше або напади частішають (у пацієнтів з встановленим діагнозом епілепсії). Слід уникати застосування СИОЗС у пацієнтів з нестабільною епілепсією, а пацієнтам з контрольованою епілепсією потрібне ретельне спостереження.
Манія. СИОЗС необхідно з обережністю застосовувати у пацієнтів з манією / гіпоманією в анамнезі. При появі у пацієнта маніакального стану СІЗЗС слід скасувати.
Цукровий діабет. У пацієнтів з цукровим діабетом лікування СІЗЗС може впливати на глікемічний контроль. Доза інсуліну і / або перорального гіпоглікемічного засобу може вимагати корекції.
Суїцид / суїцидальні думки або клінічне погіршення. Депресія пов'язана з підвищеним ризиком суїциду, суїцидальних думок і нанесення собі шкоди (суїцидальні дії). Цей ризик зберігається до досягнення стійкої ремісії. Оскільки поліпшення стану може не досягатися протягом перших тижнів лікування або більше, слід ретельно спостерігати за пацієнтами, які перебувають на терапії антидепресантами. Відомо, що ризик суїциду може підвищуватися на ранніх стадіях одужання.
Інші психічні розлади, при яких застосовують Есциталопрам-Тева, також можуть бути пов'язані з підвищенням ризику суїцидальних дій. Крім цього, дані стану можуть супроводжуватися великим депресивним розладом. Подібної обережності необхідно дотримуватися і при лікуванні інших психічних розладів через можливість одночасного розвитку великого депресивного розладу.
Через великий ризик суїцидальних думок і дій під час лікування необхідно ретельне спостереження за пацієнтами з суїцидальними думками або поведінкою в анамнезі або зі значним рівнем суїцидального мислення до початку лікування. Медикаментозна терапія повинна супроводжуватися ретельним наглядом пацієнтів, особливо з підвищеним ризиком, зокрема, на початку лікування і після зміни дози. Пацієнтів (та осіб, які за ними доглядають) необхідно попередити про необхідність контролю за проявом подібних дій і звернення за невідкладною допомогою при виникненні відповідних симптомів.
Акатизия і психомоторне збудження. Застосування СІЗЗС / СИОЗС і норадреналіну пов'язано з розвитком акатизии - стану, що характеризується неприємним виснажливим відчуттям неспокою і необхідності рухатися, часто супроводжується нездатністю сидіти або стояти на одному місці. Такий стан найбільш ймовірно може виникати протягом перших кількох тижнів лікування. Підвищення дози може зашкодити пацієнтам, у яких розвинулися такі симптоми.
Гипонатриемия. Під час застосування СІЗЗС повідомлялося про окремі випадки гіпонатріємії, ймовірно, викликаної порушеннями секреції антидіуретичного гормону (SIADH), яка зазвичай зникала після відміни терапії. Особлива обережність необхідна при лікуванні пацієнтів з груп ризику (похилий вік, наявність цирозу печінки або одночасне застосування лікарських засобів з гіпонатріеміческімі властивостями).
Крововиливи. При прийомі СІЗЗС можливі шкірні крововиливи, екхімози та пурпура. Необхідно з обережністю застосовувати СИОЗС у пацієнтів, які лікуються одночасно антикоагулянтами, лікарськими засобами, що впливають на функцію тромбоцитів (наприклад атиповими антипсихотичними засобами, фенотіазинами, трициклічними антидепресантами, ацетилсаліциловою кислотою та нестероїдними протизапальними засобами, тиклопідином і дипиридамолом), і у пацієнтів зі схильністю до кровотеч.
Електросудомна терапія (ЕСТ). Клінічний досвід одночасного застосування СІЗЗС і проведення ЕСТ обмежений, тому рекомендується дотримуватися обережності.
Реверсивні, селективні інгібітори МАО типу А. Комбінувати есциталопрам і інгібітори МАО типу А протипоказано через ризик виникнення серотонінового синдрому.
Серотоніновий синдром. Необхідна обережність при одночасному застосуванні есциталопраму із засобами серотонінергічного дії, такими як суматриптан або інші тріптани, трамадол і триптофан.
Повідомлялося про розвиток серотонінового синдрому в поодиноких випадках у пацієнтів, які приймали СІЗЗС одночасно з серотонінергічними лікарськими засобами. Ознаками початку розвитку цього стану можуть бути такі симптоми, як ажитація, тремор, міоклонус і гіпертермія. У цьому випадку необхідно негайно припинити прийом есциталопраму і розпочати симптоматичне лікування.
Звіробій. Одночасне застосування СІЗЗС і рослинних препаратів, що містять звіробій (Hypericum perforatum), може підвищувати частоту розвитку побічних дій.
Коронарна хвороба серця. Через обмеженість клінічного досвіду необхідна обережність при лікуванні пацієнтів з коронарною хворобою серця.
Симптоми відміни. При припиненні лікування (особливо раптовому) зазвичай виникають симптоми відміни. Під час клінічних досліджень побічні дії, пов'язані з припиненням лікування, відзначали приблизно у 25% пацієнтів групи есциталопраму і у 15% пацієнтів групи плацебо.
Ризик виникнення симптомів відміни залежить від декількох факторів, зокрема від тривалості терапії, дози та поступовості зниження дози. Запаморочення, сенсорні порушення (в тому числі парестезії і відчуття удару струмом), розлади сну (в тому числі безсоння і яскраві сновидіння), збудження або тривога, нудота і / або блювота, тремор, сплутаність свідомості, підвищене потовиділення, головний біль, діарея, тахікардія, емоційна нестабільність, дратівливість і порушення зору відзначали як найбільш часті реакції. Зазвичай ці симптоми є легкими або помірними по тяжкості та минущими, однак у деяких пацієнтів можуть бути важкими та / або тривалими. Таким чином, рекомендується поступово припиняти застосування есциталопраму шляхом зниження дози протягом декількох тижнів або кількох місяців в залежності від стану пацієнта.
Подовження інтервалу Q-T. Встановлено, що есциталопрам викликає дозозалежне подовження інтервалу Q-T. Протягом постмаркетингового періоду повідомлялося про випадки подовження інтервалу Q-T, зокрема веретенообразной аритмії, переважно у пацієнтів жіночої статі з гіпокаліємією або раніше існуючим подовженням інтервалу Q-T або іншими серцевими захворюваннями.
Рекомендується з обережністю застосовувати у пацієнтів зі значною брадикардією або недавно перенесеним гострим інфарктом міокарда або некомпенсований серцевою недостатністю.
Електролітні порушення, такі як гіпокаліємія і гіпомагніємія, підвищують ризик виникнення злоякісних аритмій, і їх слід коригувати до початку лікування есциталопраму.
При лікуванні пацієнтів зі стабільним серцевим захворюванням до початку лікування слід переглянути ЕКГ.
Якщо під час лікування есциталопраму виникають ознаки серцевої аритмії, слід припинити лікування і зробити ЕКГ.
Під час лікування есциталопраму не слід вживати алкогольні напої.
Закритокутова глаукома. СИОЗС, в тому числі есциталопрам, можуть впливати на розмір зіниці, викликаючи мідріаз. У свою чергу, розширення зіниці може викликати звуження кута ока і, як наслідок, підвищувати внутрішньоочний тиск і провокувати розвиток глаукоми, особливо у схильних до неї пацієнтів. Тому есциталопрам слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з закритокутовою глаукомою або глаукомою в анамнезі.
Застосування в період вагітності або годування груддю
Вагітність. Дані про застосування есциталопраму при вагітності обмежені. Есциталопрам протипоказаний вагітним, за винятком випадків, коли після ретельного розгляду всіх недоліків і переваг чітко доведено необхідність призначення препарату. Рекомендується ретельне обстеження новонароджених, матері яких приймали есциталопрам в період вагітності, особливо в III триместр.
Застосування препарату в період вагітності не повинно припинятися раптово.
Зафіксовані такі порушення у новонароджених, матері яких приймали СІЗЗС / СИОЗС і норадреналін на кінцеві терміни вагітності: респіраторний дистрес-синдром, ціаноз, апное, судоми, нестабільність температури тіла, труднощі смоктання, блювання, гіпоглікемія, артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, гіперрефлексія, тремор, нервове збудження, дратівливість, сонливість, постійний плач, млявість і труднощі засипання. Ці порушення можуть бути проявом серотонінергічних ефектів або синдрому відміни. У більшості випадків ускладнення починалися відразу або через короткий час (24 годин) після пологів.
Повідомлялося, що застосування СИОЗС у вагітних може підвищувати ризик стійкої легеневої гіпертензії у новонароджених.
Годування грудьми. Оскільки есциталопрам проникає в грудне молоко, під час лікування не рекомендується годування груддю.
Фертильність. Дані досліджень на тваринах показали, що деякі СИОЗС можуть впливати на якість сперми. Повідомлення про застосування деяких СИОЗС у людей свідчать, що вплив на якість сперми є оборотним. Впливу на фертильність людини досі не відзначено.
Діти. Антидепресанти протипоказані для лікування дітей. Суїцидальна поведінка (суїцидальні спроби та думки) і ворожість (переважно агресія, схильність до конфронтації і гнів) частіше відзначали у дітей і підлітків, які брали антидепресанти, ніж у приймали плацебо. Якщо клінічна ситуація все ж вимагає призначення такого лікування, пацієнта необхідно ретельно спостерігати для своєчасного виявлення суїцидальних симптомів.
Крім того, немає даних про подальшу безпеки для дітей і підлітків по зростанню, статевого дозрівання і когнітивному і поведінковому розвитку.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Хоча Есциталопрам-Тева має незначний або помірний вплив на здатність керувати транспортними засобами, але, як і в разі застосування інших психотропних засобів, пацієнтів слід попередити про потенційний ризик негативного впливу на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.
Взаємодії
Фармакодинамічні взаємодії.
Комбінації, призначення яких протипоказано.
Подовження інтервалу Q-T. Фармакокінетичні та фармакодинамічні дослідження есциталопраму в комбінації з іншими лікарськими засобами, які подовжують інтервал Q-T, не проводилися. Не можна виключати загальний ефект есциталопраму і цих лікарських засобів. Тому одночасне застосування есциталопраму з лікарськими засобами, які подовжують інтервал Q-T, такими як антиаритмічні препарати класу IA та III, антипсихотики (похідні фенотіазину, пімозид, галоперидол), трициклічні антидепресанти, деякі протимікробні препарати (наприклад спарфлоксацин, моксифлоксацин, еритроміцин для в / в введення, пентамідин, протималярійні засоби, зокрема галофантрин), певні антигістамінні препарати (астемізол, мізоластин), протипоказано.
Неселективні інгібітори МАО. Повідомлялося про випадки серйозних реакцій у пацієнтів, які приймали СІЗЗС в поєднанні з неселективними незворотними інгібіторами МАО, і у пацієнтів, які нещодавно припинили приймати СІЗЗС і перейшли на терапію подібними інгібіторами МАО. Іноді у пацієнтів розвивався серотоніновий синдром. Одночасне застосування есциталопраму з неселективними незворотними інгібіторами МАО протипоказано. Лікування есциталопраму можна починати не раніше ніж через 14 днів після останнього застосування незворотного інгібітору МАО. У свою чергу, лікування інгібіторами МАО можна починати тільки через 7 днів після закінчення лікування есциталопраму.
Антибіотик лінезолід не рекомендується призначати пацієнтам, які отримують терапію есциталопраму. Якщо така комбінація вкрай необхідна, лікування починають в мінімальної рекомендованої дози з обов'язковим ретельним клінічним моніторингом.
Одночасне застосування есциталопраму з оборотним селективним МАО-А (моклобемідом) не рекомендується через ризик розвитку серотонінового синдрому. Якщо така комбінація вкрай необхідна, лікування починають в мінімальної рекомендованої дози з обов'язковим ретельним клінічним моніторингом. Лікування есциталопраму можна починати не раніше ніж через 1 добу після припинення прийому оборотного інгібітора МАО моклобеміду.
Через ризик розвитку серотонінового синдрому необхідна обережність при одночасному застосуванні есциталопраму з селегиліном (необоротний інгібітор МАО типу В). Для одночасного застосування з рацемічним циталопрамом безпечними є дози селегініна до 10 мг/добу.
Комбінації, що вимагають обережності
Серотонінергічні лікарські засоби. Одночасне застосування з серотонінергічними препаратами (наприклад суматриптаном, іншими триптанами, трамадолом, оксітріптаном і триптофан) може викликати серотоніновий синдром.
Лікарські засоби, що знижують поріг судомної готовності. СИОЗС здатні знижувати поріг судомної готовності. Необхідна обережність при одночасному призначенні есциталопраму з іншими препаратами, які можуть знижувати цей поріг (наприклад антидепресанти (трициклічні, СІЗЗС), нейролептики (фенотіазини, тіоксантени та бутирофенони), мефлохин, бупропріон і трамадол).
Літій, триптофан. Оскільки зафіксовані випадки посилення серотонінергічних ефектів при застосуванні СІЗЗС в комбінації з літієм або триптофаном, рекомендується дотримуватися обережності при одночасному призначенні есциталопраму з цими препаратами. При цьому обов'язково слід проводити регулярний моніторинг рівня літію та триптофану.
Звіробій. Одночасне застосування есциталопраму і рослинних препаратів з вмістом звіробою (Hypericum perforatum) може підвищувати частоту розвитку побічних реакцій. Тому не слід одночасно призначати есциталопрам і препарати, що містять звіробій.
Антикоагулянти та препарати, що впливають на згортання крові. Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів, паралельно приймають антикоагулянти, препарати, що впливають на функцію тромбоцитів, зокрема нестероїдні протизапальні засоби, ацетилсаліцилову кислоту, дипіридамол, тиклопідин або інші засоби (наприклад атипові антипсихотики, фенотіазини, трициклічні депресанти), які можуть підвищувати ризик кровотечі.
Етанол. Есциталопрам-ТЕВА не має фармакодинамічної або фармакокінетичної взаємодії з етанолом, але, як і в разі застосування інших психотропних лікарських засобів, одночасний прийом есциталопраму з препаратами, що містять етанол, не рекомендується.
Лікарські засоби, що спричиняють гіпокаліємію / гіпомагніємію. Необхідна обережність при одночасному застосуванні лікарських засобів, що викликають гіпокаліємію / гіпомагніємію, оскільки це підвищує ризик злоякісних аритмій.
Вплив інших лікарських препаратів на фармакокінетику есциталопраму. Метаболізм есциталопраму відбувається, головним чином, за участю CYP 2C19, але в метаболізмі також задіяні CYP 3A4 і CYP 2D6, хоча і в меншій мірі. Частковим каталізатором метаболізму основного метаболіту S-DCT (деметильованого есциталопраму) вважається изофермент CYP 2D6.
Одночасне застосування есциталопраму та омепразолу 30 мг 1 раз на добу (інгібітор CYP 2C19) викликало помірне підвищення (приблизно на 50%) концентрації есциталопраму в плазмі крові.
Одночасне застосування есциталопраму та циметидину 400 мг 2 рази на добу (помірний загальний інгібітор ферментів) викликає помірне підвищення (приблизно на 70%) концентрації есциталопраму в плазмі крові.
Таким чином, необхідно з обережністю призначати есциталопрам одночасно з інгібіторами цитохрому CYP 2C19 (наприклад омепразолом, езомепразолом, флувоксаміном, лансопразолом, тиклопідином) або циметидином. При одночасному застосуванні з вищевказаними препаратами моніторинг побічних ефектів може викликати необхідність зниження дози есциталопраму.
Вплив есциталопраму на фармакокінетику інших лікарських препаратів. Есциталопрам є інгібітором ферменту CYP 2D6. Необхідна обережність при призначенні есциталопраму одночасно з препаратами, метаболізм яких відбувається за участю цього ферменту, а також з препаратами, що мають низький терапевтичний індекс, наприклад флекаїнідом, пропафеноном, метопрололом (який застосовують при серцевій недостатності), або з лікарськими засобами, що діють на центральну нервову систему і в основному метаболізуються за участю CYP 2D6, наприклад антидепресантами - дезипраміну, кломіпраміном і нортриптиліном; антипсихотичними препаратами - рисперидоном, тіоридазином або галоперидолом. У цих випадках може знадобитися корекція дози.
Одночасне застосування з дезипраміну (основний метаболіт іміпраміну) або метопрололом призводить до двократного збільшення плазмових рівнів двох субстратів CYP 2D6. Есциталопрам викликає слабке пригнічення CYP 2C19. Тому рекомендується обережність при одночасному застосуванні лікарських препаратів, метаболізм яких відбувається за участю CYP 2C19.
Передозування
Дані про передозування есциталопраму обмежені. в більшості випадків симптоми були відсутні або були слабо вираженими. при передозуванні есциталопраму про летальні випадки повідомлялося рідко. в більшості таких випадків відзначали супутню передозування інших препаратів. дози есциталопраму 400-800 мг не викликали розвитку важких симптомів.
Симптоми, про які повідомлялося при передозуванні есциталопраму, в цілому стосувалися ЦНС (від запаморочення, тремору, ажитації до рідкісних випадків серотонінового синдрому, судом і коми), шлунково-кишкового тракту (блювота, нудота), серцево-судинної системи (артеріальна гіпотензія, тахікардія, подовження інтервалу Q-T і аритмія), а також балансу електролітів і рідини (гіпокаліємія, гіпонатріємія).
Лікування. Специфічного антидоту немає. Підтримка і забезпечення прохідності дихальних шляхів, адекватна оксигенація і респіраторна функція. Промивання шлунка, яке слід провести якомога швидше після перорального прийому препарату, і застосування активованого вугілля. Рекомендується постійний моніторинг функцій серцево-судинної системи та основних показників стану організму в поєднанні із загальними симптоматичними підтримують заходами.
У разі передозування рекомендується ЕКГ-моніторинг у пацієнтів із застійною серцевою недостатністю / брадиаритмією, у пацієнтів, які одночасно приймають препарати, які подовжують інтервал Q-T, або у пацієнтів з порушенням метаболізму, наприклад при печінковій недостатності.
Важно! Изображение упаковок товаров приведено в иллюстративных целях и не всегда соответствует внешнему виду упаковок имеющихся в наличии товаров разных производителей и дозировок.
Уточняйте интересующую Вас информацию, в том числе о наличии, производителе и цене товара по телефонам интернет-аптеки.
Данная страница содержит информацию, которая не является основанием для самолечения.
Обязательно получите консультацию специалиста и внимательно ознакомьтесь с инструкцией, находящейся в упаковке с препаратом, перед его применением!
Аналоги:
- Ципралекс табл.10мг n28, Х.лундбек, дания
- Эзопрам табл. п/о 10мг n30, Актавис лтд, мальта
- Эзопрам табл. п/о 20мг n30, Актавис лтд, мальта
- Медопрам таб.п/о 10мг №30(10х3), Медокеми лтд кипр
- Медопрам табл. п/пл.об. 20мг №30 (10х3) блистер, Медокемі лтд (завод az), кіпр/фармацевтіш аналітіш лабораторіум
- Эзопрекс табл.п/пл.об. 10мг №30 (10х3) блистер, Ейч.бі.ем. фарма, с.р.о., словацька республіка/ат санека фармас
- Эзопрам табл.п/о 20мг №30,
- Эссобел табл.п/о 10мг n28, Нобел илач санан.,турция
- Ленуксин 10мг №28 таб., Гедеон рихтер
- Эсцитам 20мг №60, Фарма старт, украина
- Эссобел табл.п/о 20мг №28, Турция
- Ципралекс таб.п/о 10мг №28, Х. лундбек а/с дания
- Эссобел таб.п/о 20мг №28(14x2), Нобелфарма илач санаи ве тиджарет турция
- Эсциталопрам-тева таб.10мг №28, Тева кутно ат польша
- Эзопрам таб.п/о 10мг №30(10x3), Актавис (италия)
- Эссобел таб.п/о 10мг №28(14x2), Нобелфарма илач санаи ве тиджарет турция
- Эссобел табл.п/о 10мг №28, Турция
- Эзопрам таб.п/о 20мг №30(10x3), Актавис (италия)
- Эсцитам 10 табл.п/п/о 10мг №30, Фарма старт тов
- Эсцитам 10 табл. п/о 10мг №30 (10х3) блистер, Фарма старт ооо, киев, украина
- Эсцитам 20 табл. п/о 20мг №30 (10х3) блистер, Фарма старт ооо, киев, украина
- Эсцитам 20 табл.п/п/о 20мг №30, Фарма старт тов
- Эсцитам 10 таб. п/о 10мг №30, Фарма старт ооо украина киев
- Эсцитам 20 таб. п/о 20мг №30, Фарма старт ооо украина киев
- Эсцитам 20 табл. п/о 20мг №60 (10х6) блистер, Фарма старт тов, м.київ, україна
- Эсцитам 20 табл.п/п/о 20мг №60, Фарма старт тов
- Депресан таб.п/о 10мг №10х3, Здоровье народу хгфп украина харьков
- Эсцитам 20 таб. п/о 20мг №60, Фарма старт ооо украина киев
- Эсцитам 10 табл. п/о 10мг №60 (10х6) блистер, Фарма старт тов, м.київ, україна
- Депресан таб.п/о 20мг №10х3, Здоровье народу хгфп украина харьков
- Ципралекс таб. 10мг №28 , Lundbeck
- Депресан табл.п/пл.об.10мг n30(10х3) блист., Товхфпздоров я народу,м. харків/товфармекс груп,київська об
- Медопрам табл. п/пл.об. 10мг №30 (10х3) блистер, Медокемі лтд (завод az), кіпр/фармацевтіш аналітіш лабораторіум
- Медопрам таб.п/о 20мг №30(10х3), Медокеми лтд кипр
- Медопрам табл.п/п/о 10мг №30(10х3), Медокемі лтд (завод az), кіпр/фармацевтіш аналітіш лабораторіум
- Медопрам табл.п/п/о 20мг №30(10х3), Медокемі лтд (завод az), кіпр/фармацевтіш аналітіш лабораторіум
- Эсциталопрам-тева табл.п/п/о 20мг №28, Тева оперейшнз поланд ооо
- Эсциталопрам-тева табл.п/п/о 10мг №28, Тева оперейшнз поланд ооо
- Эзопрам табл.п/о 10мг №30,
- Эсцитам асино табл. п/о 20мг №60 (10х6) блистер, Фарма старт тов, україна
- Эсцитам асино табл. п/о 20мг №30 (10х3) блистер, Фарма старт тов, україна
- Эсцитам асино табл. п/о 10мг №60 (10х6) блистер, Фарма старт тов, україна
- Рецита-10 таб.п/о 10мг№28, Ипка лабораториз лимитед индия
- Рецита-10 табл.п/п/о 10мг №28, Іпка лабораторіз лімітед, індія
- Рецита-10 табл.п/пл.об.10мг №28 (14х2) блистер, Іпка лабораторіз лімітед, індія
- Эсцитам асино табл. п/о 10мг №30 (10х3) блистер, Фарма старт тов, україна
- Гиацинтия табл.п/п/о 10мг №30, Київський вітамінний завод ат
- Гиацинтия таб.п/о 10мг №30, Киевский витаминный завод украина киев
- Рецита-5 табл.п/п/о 5мг №28, Іпка лабораторіз лімітед, індія
- Рецита-5 таб.п/о 5мг №28(14x2), Ипка лабораториз лимитед индия
- Гиацинтия табл.п/пл.об. 10мг №30(10x3), Ат київський вітамінний завод, україна
- Эсцитам асино табл. п/о 20мг №30 (10х3) блистер спец., Фарма старт тов, україна
- Эсцитам 20 табл. п/о 20мг №30 (10х3) бл. спец., Фарма старт тов, україна
- Эсцитам асино табл. п/о 20мг №60 (10х6) блистер спец., Фарма старт тов, україна
- Селектра таб п/о 10мг №56, Мальта
- Фелиз с таб. п/о 10 мг№30, Торрент фармасьютикалс лтд индия
- Гиацинтия табл.п/пл.об.20 мг №30(10х3) карт.уп., Ат київський вітамінний завод, україна
- Фелиз с табл.п/пл.об. 10мг №30 (10х3) блист.у уп.\, Торрент фармасьютікалс лтд., індія
- Циклокс таб.в/о 10мг №56(14x4), Кусум хелтхкер индия
- Циклокс таб.в/о 20мг№56(14x4), Кусум хелтхкер индия
- Циклокс табл.в/пл.об.20 мг №56(14х4) бліст.карт.уп., Кусум хелтхкер пвт лтд, індія
- Циклокс табл.в/пл.об.10 мг №56(14х4) бліст.карт.уп., Кусум хелтхкер пвт лтд, індія
- Есцитам асіно табл.в/п/о 10мг №30, Фарма старт тов
- Есцитам асіно табл.в/п/о 10мг №60, Фарма старт тов
- Есцитам асіно табл.в/п/о 10мг №30, Фарма старт тов
- Есциталопрам т.в/о10мг№30(10x3, Здоровье народу хфп украина харьков
- Цитралек пор д/приг р-ну 0,4г скл фл мір прис назал розпил засіб, Тов исток-плюс, україна
- Есциталопрам табл в/пл об 20мг №30(10х3) бліс карт кор, Товхарківське фармацевтичне підприємство здоровя народу, укр
- Есциталопрам-віста таб.10мг№28, Дженефарм с.а. греция
- Гіацинтія табл.в/п/о 10мг №30, Київський вітамінний завод ат
- Топекс табл в/о 10мг №30(10х3) бліс карт пач, Тов нвф мікрохім, україна / атлубнифарм, україна
- Топекс таб. п/о.20мг №60(10х6), Микрохим нпф ооо украина киев
- Топекс табл в/о 10мг №60(10х6) бліс карт пач, Тов нвф мікрохім, україна / атлубнифарм, україна
- Топекс табл в/о 20мг №30(10х3) бліс карт пач, Тов нвф мікрохім, україна / атлубнифарм, україна
- Топекс таб. п/о.20мг №30(10х3), Микрохим нпф ооо украина киев
- Топекс таб. п/о.10мг №60(10х6), Микрохим нпф ооо украина киев
- Топекс табл в/о 20мг №60(10х6) бліс карт пач, Тов нвф мікрохім, україна / атлубнифарм, україна
- Топекс таб. п/о.10мг №30(10х3), Микрохим нпф ооо украина киев
- Есцитодар табл.що дисперг.в рот.порожнині 10мг №30, Прат фармацевтична фірма дарниця
- Есцитодар табл.що дисперг.в рот.порожнині 20мг №30, Прат фармацевтична фірма дарниця
- Есциталопрам-тева табл.в/п/о 20мг №28, Тева оперейшнз поланд ооо
- Есцитам асіно табл.в/п/о 20мг №60, Фарма старт тов
- Есцитодар табл дисперг в рот порожн 20мг №30(15х2) бліс пач, Дженефарм с.а.,грецiя/марксанс фарма лтд, iндiя
- Есцитодар табл дисперг в рот порожн 10мг №30(15х2) бліс пач, Дженефарм с.а.,грецiя/марксанс фарма лтд, iндiя
- Еліцея табл.в/пл.об. 10мг №28 (7х4) бліст.коробці, Kpka, д.д., ново место, словенія/тад фарма гмбх, німеччина
- Феліз с табл.в/п/о 10мг №30, Торрент фармасьютікалс лтд, (індія)
- Еліцея табл.в/пл.об. 20мг №28 (7х4) бліст.коробці, Kpka, д.д., ново место, словенія/тад фарма гмбх, німеччина