+38 (063) 595 80 08 - Viber, Telegram, WatsApp

Мексиприм таб. п/о 125мг №30

Главная » Каталог лекарств
Мексиприм таб. п/о 125мг №30

Фармакодинаміка. Мексидол відноситься до гетероароматичне антиоксидантів. він має широкий спектр фармакологічної дії: підвищує стійкість організму до стресу, надає анксіолітичну дію, що не супроводжується сонливістю і миорелаксирующим ефектом, має ноотропні властивості, запобігає і зменшує порушення пам'яті, які виникають при старінні та під дією різних патогенних факторів, має протисудомну дію; проявляє антиоксидантні та антигіпоксичні властивості; підвищує концентрацію уваги та працездатність, послаблює токсичну дію алкоголю.

Препарат покращує мозковий метаболізм і кровопостачання головного мозку, покращує мікроциркуляцію і реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів) при гемолізі. Виявляє гіполіпідемічну дію, зменшує вміст загального холестерину і ЛПНЩ.

Механізм дії обумовлений його антиоксидантною та мембранопротекторною дією. Пригнічує перекисне окислення ліпідів, підвищує активність супероксидоксидази, підвищує співвідношення ліпід-білок, зменшує в'язкість мембрани. Модулює активність мембранозв'язаних ферментів (кальційнезавісімой фосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, ГАМК, ацетилхолінового), що посилює їх здатність зв'язуватися з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організації біомембран, транспортування нейромедіаторів і поліпшенню синаптичної передачі. Мексидол підвищує вміст в головному мозку дофаміну. Викликає посилення компенсаторної активації аеробного гліколізу та зниження ступеня пригнічення окисних процесів в циклі Кребса в умовах гіпоксії з підвищенням вмісту АТФ і креатинфосфату, активацію енергосинтезуючих функцій мітохондрій, стабілізацію клітинних мембран.

Фармакокінетика. Мексидол швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті з напівперіодом 0,08-0,1 ч. Час досягнення C max в плазмі крові - 0,46-0,5 ч. C max в плазмі крові знаходиться в діапазоні від 50 до 100 нг / мл.

½ препарату і середній період утримання препарату в організмі становить відповідно 4,7-5 і 4,9-5,2 ч. Мексидол в організмі людини інтенсивно метабілізуеться з утворенням його глюкуронкон'югірованного продукту. В середньому за 12 годин із сечею виводиться 0,3% незмінного препарату і 50% у вигляді глюкуронкон'югата від введеної дози. Інтенсивно Мексидол та його глюкуронкон'югат виводяться в перші 4 години після прийому препарату. Показники екскреції з сечею препарату Мексидол та його глюкуронкон'югірованного метаболіту мають значну індивідуальну варіабельність.

При в / м введенні препарат визначається в плазмі крові протягом 4 годин після введення. Час досягнення C max становить 0,45-0,5 ч. C max при дозах 400-500 мг - 3,5-4,0 мкг/мл. Мексидол швидко переходить з кров'яного русла в органи та тканини та швидко виводиться з організму. Виводиться з організму з сечею, в основному в глюкуронкон'югірованной формі та в незначних кількостях - в незміненому вигляді.

Показання

Таблетки. наслідки гострого порушення мозкового кровообігу; невротичні та неврозоподібні стани із симптомами тривоги; нейроциркуляторна дистонія; легкі когнітивні розлади різного генезу (при психоорганічного синдрому і астенічних порушеннях, зумовлених гострими та хронічними порушеннями мозкового кровообігу, черепно-мозковими травмами, нейроінфекції і інтоксикаціями, сенільний і атрофічними процесами); енцефалопатії різного генезу (дисциркуляторні, дисметаболічні, посттравматичні, змішані); легка черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм; порушення пам'яті та інтелектуальна недостатність у людей похилого віку; астенічні стани, вплив екстремальних (стресових) чинників; ІХС (у складі комплексної терапії); абстинентний синдром при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних і вегетативно-судинних розладів; стану після інтоксикації антипсихотичними засобами.

Р-р для ін'єкцій. Гострі порушення мозкового кровообігу; черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм; дисциркуляторна енцефалопатія; нейроциркуляторна дистонія; легкі когнітивні розлади атеросклеротичного генезу; тривожні стани при невротичних і неврозоподібних станах; гострий інфаркт міокарда (з першої доби), в складі комплексної терапії; первинна відкритокутова глаукома різних стадій, в складі комплексної терапії; купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних і вегетативно-судинних розладів; гостра інтоксикація антипсихотичними засобами; гострі гнійно-запальні процеси в черевній порожнині (гострий некротичний панкреатит, перитоніт) в складі комплексної терапії.

Застосування

Таблетки. Мексидол призначають всередину. застосовувані терапевтичні дози та тривалість лікування визначаються чутливістю хворих до препарату. починають лікування в дозі 250-500 мг; середня добова доза становить 250-500 мг, максимальна добова - 800 мг. добову дозу препарату розподіляють на 2-3 прийоми протягом дня.

Для лікування хворих з тривожними розладами, нейроциркуляторной дисфункцією і когнітивними порушеннями Мексидол застосовують протягом 2-6 тижнів.

Для купірування алкогольного абстинентного синдрому Мексидол застосовують протягом 5-7 днів.

Курсову терапію препаратом Мексидол закінчують поступово, знижуючи дозу препарату протягом 2-3 днів.

Тривалість курсу лікування для пацієнтів з ІХС - не менше 1,5-2 міс. Повторні курси (за рекомендацією лікаря) бажано проводити в весняно-осінні періоди.

Р-р для ін'єкцій. Мексидол призначають в / м або в / в (струминно або крапельно). При інфузійному способі введення препарат необхідно розвести в фізіологічному розчині натрію хлориду (200 мл). Починають лікування дорослих з дози 50-100 мг 1-3 рази на добу, поступово підвищуючи її до отримання терапевтичного ефекту. Струйно Мексидол вводять повільно протягом 5-7 хв, капельно - зі швидкістю 40-60 крапель в хвилину. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг.

При гострих порушеннях мозкового кровообігу Мексидол призначають у складі комплексної терапії в перші 2-4 дня в / в струменевий або краплинно дорослим по 200-300 мг 1 раз на добу, потім - в / м по 100 мг 3 рази на добу. Тривалість лікування становить 10-14 діб.

При черепно-мозковій травмі та наслідки черепно-мозкових травм Мексидол застосовувати протягом 10-15 днів шляхом в / в крапельного введення по 200-500 мг 2-4 рази на добу.

При дисциркуляторній енцефалопатії у фазі декомпенсації Мексидол призначають в / в струменевий або краплинно в дозі 100 мг 2-3 рази на добу протягом 14 днів. Потім переходять на в / м введення препарату по 100 мг/добу протягом наступних 2 тижнів.

Для курсової профілактики дисциркуляторної енцефалопатії препарат вводять в / м в дозі 100 мг 2 рази на добу протягом 10-14 днів.

При легких когнітивних розладах у хворих похилого віку та при тривожних станах препарат вводять в / м в добовій дозі 100-300 мг протягом 14-30 днів.

При гострому інфаркті міокарда в складі комплексної терапії Мексидол вводити в / в або в / м протягом 14 діб, на тлі традиційної терапії інфаркту міокарда, включаючи нітрати, блокатори β-адренорецепторів, інгібітори АПФ, тромболітики, антикоагулянтні та антиагреганти кошти, а також симптоматичні засоби за показаннями. У перші 5 діб, для досягнення максимального ефекту бажано в / в введення Мексіпріма, в наступні 9 діб можливо в / м введення Мексіпріма. В / в введення проводити шляхом крапельної інфузії, повільно (щоб уникнути побічних ефектів), на 0,9% р-ре хлориду натрію або 5% розчині глюкози (глюкози) в обсязі 100-150 мл протягом 30-90 хв. У разі необхідності можливе повільне струминне введення Мексіпріма протягом не менше 5 хв.

Введення Мексіпріма (в / в або в / м) здійснювати 3 рази на добу, через кожні 8 ч. Добова терапевтична доза становить 6-9 мг на 1 кг маси тіла на добу, разова доза - 2-3 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг, разова - 250 мг.

При відкритокутовій глаукомі різних стадій в складі комплексної терапії Мексидол вводити в / м по 100-300 мг/добу, 1-3 рази на добу протягом 14 днів.

При абстинентному алкогольному синдромі Мексидол вводять в дозі 100-200 мг в / м 2-3 рази на добу або в / в крапельно 1-2 рази на добу протягом 5-7 діб.

При гострій інтоксикації антипсихотичними засобами препарат вводять в / в в дозі 50-300 мг/добу протягом 7-14 днів.

При гострих гнійно-запальних процесах черевної порожнини (гострий некротичний панкреатит, перитоніт) препарат призначають в 1-у добу як в перед-, так і післяопераційний період. Дози залежать від форми та тяжкості захворювання, поширеності процесу, варіантів клінічного перебігу. Відміну препарату слід проводити поступово, тільки після досягнення стійкого позитивного клініко-лабораторного ефекту. При гострому набряковому (інтерстиціальному) панкреатиті Мексидол призначають по 100 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) та в / м.

При легкому ступені некротичного панкреатиту: по 100-200 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) та в / м.

При середньому ступені: по 200 мг 3 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду).

При тяжкому перебігу: пульс-дозування - 800 мг на початку лікування при дворазовому введенні; далі - по 300 мг 2 рази на добу з поступовим зниженням добової дози.

При дуже тяжкому перебігу: в початковій дозі - 800 мг/добу до стійкого купірування проявів панкреатогенного шоку, після стабілізації стану - по 300-400 мг 2 рази на добу в / в крапельно (в ізотонічному розчині натрію хлориду) з поступовим зниженням добової дози.

Протипоказання

Гостра печінкова і ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

Побічні ефекти

З боку серцево-судинної системи: підвищення пекло, зниження пекло.

З боку нервової системи: запаморочення, сонливість, порушення процесу засинання, відчуття тривоги, емоційна реактивність, головний біль, порушення координації.

Шлунково-кишковий тракт: нудота, сухість слизової оболонки рота.

З боку імунної системи: алергічні реакції, в тому числі, гіперемія, шкірний висип, свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, можливі тяжкі реакції гіперчутливості, бронхоспазм.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: дистальний гіпергідроз, зміни в місці введення.

При в / в введенні, особливо струминному, можливе виникнення металевого присмаку в роті, відчуття жару в усьому тілі, неприємного запаху, дряпання в горлі та дискомфорту в грудній клітці, задишки, серцебиття, тахікардії, тремору, гіперемії особи. Як правило, зазначені явища пов'язані з надмірною швидкістю введення препарату і мають короткочасний характер.

На тлі тривалого введення препарату можливе виникнення таких побічних ефектів: метеоризм, слабкість, набряки.


Важно! Изображение упаковок товаров приведено в иллюстративных целях и не всегда соответствует внешнему виду упаковок имеющихся в наличии товаров разных производителей и дозировок.
Уточняйте интересующую Вас информацию, в том числе о наличии, производителе и цене товара по телефонам интернет-аптеки.


Данная страница содержит информацию, которая не является основанием для самолечения.
Обязательно получите консультацию специалиста и внимательно ознакомьтесь с инструкцией, находящейся в упаковке с препаратом, перед его применением!


Аналоги: